5 častých chyb při plánování svatby

5 častých chyb při plánování svatby

  • Napsal(a): Tereza Martinková (červen 2015)

Pouštíte se do plánování svatby na vlastní pěst? Dejte si pozor na zbytečné chyby. V dnešním článku se dočtete o několika nejčastějších chybách, kterých se nastávající novomanželé dopouštějí při plánování svatby.

Svatební den je den s velkým D. Bohužel však k  tomuto ceremoniálu nedojde bez dlouhých příprav a zařizování, které zaberou hodiny a hodiny času. Pokud nechcete utrácet za svatební koordinátory, květináře a všelijaké rádce, pustíte se do těchto ne příliš zábavných zařizování sama.

Jenomže k zařizování je toho opravdu mnoho, ne jenom svatební šaty, kytice, účes a líčení pro vás jako nevěstu, ale také dekorace, svatební obřad, hostina a další.

Není toho málo, a tak se může stát, že se dopustíte nějaké chybičky. V dnešním článku se dočtete o pár chybách, kterých se nastávající novomanželé dopouštějí při plánování.

1. Smoking?

Smoking je sice krásný pánský oblek, ale na svatbu se opravdu nenosí. Dle etikety je určený pouze jako oblek večerní, který se v  zásadě nosí až po 18. hodině.

2. Hudební doprovod po celou dobu?

Také výběr skladeb a  jejich časové rozložení je pro svatbu dosti důležitý. Nemělo by se stát, že hudba bude stejná jak při svatebním obřadu, tak při gratulacích. Každá tato část má jiný charakter a stejně tak by měla být volena i hudba.

Hudba při proslovu oddávajícího – většinou nehraje, pokud je to však vaším přáním, může potichu zaznít. Nehodí se však hudba zpívaná, volte raději skladbu instrumentální. Píseň k výměně prstýnků, by měla být klidná, vhodně doprovázející. Ke gratulacím již můžete volit vaše oblíbené písně v rychlejších tempech.

3. Neprověření účinkujících.

Pokud chcete na svatbě živý hudební doprovod, kameramana nebo fotografa, neotálejte s jejich ověřováním. To že svou práci provádějí již dlouho, neznamená, že se vám jejich práce bude líbit. Nemusí tomu tak být a poté můžete být zklamaná z nepovedených svatebních fotografií, které vám měly být vzpomínkou na celý život. Neleňte tedy a prohlídněte si jejich portfolia, ukázky videí a tak dále.

4. Dlouhé čekání nikoho nebaví.

Naplánujte celý ceremoniál tak, aby probíhal plynule. Dlouhé prodlevy mezi jednotlivými pasážemi nebudou nikomu příjemné.

5. Placený bar?

Ani náhodou! Svatební hosté by neměli ani pomyslet na to, že by měli platit něco navíc. Představte si, že jste pozvána na grill párty, ale maso si tam musíte zaplatit sama. Aby vás ale neplacený bar nezruinoval, nabídněte hostům omezený výběr alkoholu.

Doufáme, že vám tento článek plánování usnadní a pokud vás napadá ještě nějaká častá chyba, budeme rádi, když nám napíšete do komentářů.