bílá slonová kost srovnání bílá slonová kost srovnání

Bílá vs. slonová kost, aneb jaký odstín svatebních šatů vybrat

  • Napsal(a): Tereza Martinková (duben 2017)

Sněhově bílá nebo snad slonová kost? Pokládáte si tuto otázku stále a stále dokola a nevíte si rady? Hodí se k vám ta a nebo tamta? Dnes se vám pokusíme tohoto brouka vyšťourat z hlavy a popostrčit vás k finálnímu rozhodnutí.

Už dlouho neplatí pravidlo, že na svatbu musí mít nevěsta bílé šaty, kdepak. Je sice pravda, že šaty teplejších odstínů, jako je slonová kost a krémová, jsou v kurzu hlavně v zahraničí, ale co si budeme povídat, do našich krajin přichází vše o trochu později.

Jaké jsou tedy vlastně zásadní rozdíly v těchto barvách?

Na světle byste slonovou kost ani nemusela rozpoznat, naopak v šeru je znatelně tmavší než šaty bílé. Pokud koukáte na obě barvy najednou, rozdíl je vidět na první pohled.

bílá a slonová kost srovnání

tyl bílá a slonová kost

Další bod, od kterého se můžete odpíchnout je barva vaší pokožky. Bílé šaty hrají spíše ve studených barvách, naopak slonová kost má nádech teplých tónů, proto byste si měla položit následující otázku.

Máte spíše Sněhurčinu porcelánově světlou pleť nebo jste od přírody snědší?

Z pravidla platí, že co světlá pokožka, to bílé šaty. Nevěsta se světlou pokožkou by mohla v šatech slonová kost působit ještě víc bledá a to je přesně to, co určitě nechcete. Stejně tak je tomu na druhé straně, na přírodně snědých by bílé šaty mohly až nepřirozeně zářit.

svatební šaty bílá a slonová kost

Jedinou vyjímkou jsou zrzečky, které jsou přirozeně světlé, ale ke kterým díky barvě vlasů a roztomilým pihám budou pasovat spíše šaty slonové kosti.

Uuuf a je to! Snad vás těchto pár bodíků přesvědčilo o vašem zajisté správném rozhodnutí.

Pokud si ještě říkáte, že byste potřebovala obě barvy vidět na vlastní oči, porovnat rozdíl, přiložit k pokožce.. máte k tomu nejlepší příležitost.


Nechte si poslat vzorky základních látek v obou barvách zdarma až do vaší schránky!

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.


Tip na závěr

Zvolíte-li šaty v barvě slonová kost, nekombinujte ji s bílými prvky. Slonová kost vypadá sama o sobě luxusně, ale vedle zářivě bílých doplňků by mohla vypadat sepraně a to určitě není efekt, kterého byste chtěla docílit.

Tak…. barvu už máte vyřešenou, teď už jenom vybrat konkrétní model! Lovu zdar.