Bizarní svatební tradice ze světa

Bizarní svatební tradice ze světa

  • Napsal(a): Tereza Martinková (květen 2015)

Házení kytice a rozbíjení talíře? Ne všude mají tak úplně normální svatební tradice. Místo kytice po vás totiž někdo může plivnout nebo hodit zkaženým vajíčkem. Vybrali jsme pro vás ty nejbizarnější tradice z celého světa.

Jistě víte, že kromě šatů, kytice, prstýnků a dortu, patří ke svatbě i spousta svatebních tradic, které jsou tu s námi od nepaměti. Některé se stále dodržují, jsou nedílnou součástí každého obřadu a berete je jako samozřejmost. O některých starších tradicích možná uslyšíte prvně.

Nejen u nás se dodržují o svatebním obřadu tradice a nejsou také všude stejné. Přečtěte si nejzajímavější tradice nevěst a ženichů z celého světa. Možná se budete divit, co se v jiných zemích považuje za normální a stále se dodržuje.

Skotsko a zkažená vajíčka

Nevěsta je svázána a připoutána ke stromu. Tímto gestem má nastávající nevěsta dokázat partnerovi a jeho rodině svou připravenost na vdavky a svou věrnost a oddanost. A aby toho nebylo málo, lidé po nevěstě mohou házet odpadky a zkažená vajíčka.

Tři dny bez toalety v Indonésii

V Indonésii a Malajsii nemohou novomanželé použít toaletu ani koupelnu po dobu tří dlouhých dnů. Pokud se tato bizarní tradice nedodrží, pověst praví, že manželství nebude šťastné, nebo manželům zemřou děti. Novomanželé jsou po tuto dobu pod velmi přísným dohledem a pijí a jedí jen v malém množství.

Indie bez něžností

V Indii si na něžnosti a polibky při obřadu příliš nepotrpí. Jediná chvíle, kde se ženich nevěsty může dotknout, je při navlékání prstenu. Nevěsta většinou mívá červené šaty, jelikož bílá se v Indii považuje za barvu smrti.

Vyžebrejte si svatební dary

Ve Finsku si nastávající zahraje roli žebračky. Musí totiž obcházet domy s povlakem od polštáře a prosit o svatební dary. Často ji doprovází starší ženatý známý, který nad nastávající drží deštník, jako symbol ochrany. Ať prší nebo ne.

Panny nechceme

V některých arabských a perských vesničkách se můžete setkat s tím, že dívka musí jít k oltáři již jako zkušená žena. O panny nevěsty zde nemají zájem. Pokud ženich zjistí opak, může svou nastávající potupně zavrhnout před celou vesnicí i v den svatby.

Hlavně bez zranění

Chcete mít v manželství navrch? Není nic jednoduššího než svému protějšku při obřadu dupnout na nohu. Dejte si však pozor, při neodhadnutí intenzity dupnutí můžete svému protějšku způsobit poranění záprstních kůstek.

Muži v ženských šatech

V Keni si naopak sňatek užije více žena, jelikož její manžel musí povinně měsíc po svatbě chodit pouze v ženském oblečení. Má tím lépe pochopit, jak se žena cítí a jaký těžký úděl v životě má. Nejsme si však zcela jisti, zdali je nošení ženského oblečení v životě ženy to nejtěžší.

Pojídání ze záchodové mísy

Svatba ve Francii jako romantické gesto? Pozor na tradice! Po svatební hostině je zvykem posbírat všechny zbytky ze stolu, hodit je do záchodové mísy, ze které následně musí nevěsta i ženich pít.

Vůně nohou po rybině

Pokud si nepotrpíte na ryby a jiné mořské potvůrku, nedoporučujeme vám plánovat svatební obřad v Koreji. Ženich si po obřadu sundá ponožky, přiváže si provaz ke kotníku a začne si do nohy mlátit mrtvými syrovými rybami. Třešničkou na dortu je neumytí nohou na svatební noc.

Dražení nevěstina podvazku

A na konec jedna tradice od nás. Ženich musí sundat nevěstin podvazek bez pomoci rukou. Stahování zuby je pak velmi zábavným procesem, u kterého se baví všichni přítomní. Nevěstin svatební podvazek je poté obvykle předmětem dražby a přítomní muži se předhání v jeho koupi.

Doopravdy šílené co? Který z těchto zvyků se zdá nejbizarnější vám?