boty pro ženicha boty pro ženicha Foto: Matouš Bárta

On to bez vás nezvládne, aneb 3 tipy, jak obléknout ženicha

  • Napsal(a): Tereza Martinková (září 2016)

Jistě sama uznáte, kolik pozornosti věnujete svým svatebním šatům. Délka, barva, velikost, krajka, korálek sem a korálek tam. Nezapomněla jste však trochu na to, že vdávat se nebudete sama? V tomto článku budeme věnovat trochu pozornosti vašim drahým polovičkám, nejenom proto, aby se necítily dotčené, ale také proto, abyste je nemusela retušovat ze svatebních fotografií.

Jakmile už máte dost prohlédnutý svůj zásnubní prstýnek, sedíte u počítače a hledáte svatební šaty. Ty jsou moc staromódní, ty zase extravagantní, ty mají moc krajky a ty zase žádnou. Věřte však, že váš budoucí manžílek nad svým oblekem takto nepřemýšlí, a proto se toho musíte ujmout zase vy. Co si budeme nalhávat, vy jste přeci mozek celé operace “svatba”.

Nebojte se barev a odlišnosti

Už dlouho není pravda, že ženich musí jít na svatbu v černém. Hitem posledních let jsou obleky modré, šedé, ale třeba i hnědé. Pokud máte obřad v horký letní den, není hanba obléknout ženicha jen do vzdušné košile, pro svatbu v přírodě se to přímo nabízí. Košili mohou doplnit kšandy, které se opět vrací do módy .

Takhle skvěle se oblékl ženich naší nevěsty Nikoly

Boty dělají člověka ženicha

Ani sebelepším oblekem neodtrhnete pozornost od špatně zvolených bot. Nejdůležitější zásadou je, vždy sladit boty s páskem. Není větší pěsti na oko, než černé boty a hnědý pásek. Pokud zvolíte modrý nebo šedý oblek, nechte nudné černé boty na pohřeb a sáhněte po stylové hnědé.

Ladit, či neladit?

Ladit určitě ano, ale správně. Ženich mnohdy ladí motýlkem ke kytici, tkaničkami k dortu, ale to, že má bílou košili a nevěsta šaty v barvě slonová kost mnohdy vůbec neřeší. Zní to možná jako detail, ale tyto detaily jsou pro konečný výsledek velmi důležité. Poté, co máte sladěnou košili a šaty, můžete řešit další doplňky, jako je kravata, motýlek, tkaničky, květina či kapesníček do klopy. Dle módních specialistů by tyto detaily, měly ladit především s detaily nevěsty.

Nemusíte se bát experimentovat, žijeme ve 21. století a fantazii se meze nekladou. Když nevěsty můžou nosit barevné svatební šaty, proč nedopřát stejnou volnost i jejich manželům. V zahraničí se roztrhl pytel nejen s pestrobarevnými košilemi, ale také s nejrůznějšími vzory na košilích, motýlcích a kravatách, pozadu nejsou ani barevné ponožky.