Model 921 Model 921 Model 921

Jak se změřit do šatů, aby perfektně seděly?

  • Napsal(a): Filip Hradil (říjen 2017)

Správné a přesné měření je základem pro to, aby vám šaty dokonale seděly. Zatímco u některých šatů drobné nepřesnosti vyřeší šněrovačka, u šatů se zipem nebo knoflíčky je potřeba měřit opravdu precizně.

V první řadě si vezměte někoho na pomoc – v žádném případě se neměřte sama, protože se může snadno stát, že nebudete mít krejčovský metr vodorovně a dostanete nepřesné výsledky.

Ve všech našich šatech jsou všité košíčky – podprsenka do nich tedy nebude zapotřebí. S tím počítejte i během měření. Pokud jste stydlivější povahy a nechcete se při měření ukazovat “nahoře bez”, sáhněte po podprsence bez vycpávek.

Máte už vyndaný metr a pomocníka při ruce? Tak jdeme na to…

Prsa

Při měření obvodu prsou dejte pozor na to, že vás pomocník opravdu měří v nejširším místě prsou. Dále je důležité mít metr vodorovně, tedy ve stejné výšce přes prsa i přes záda. Metr by měl být těsně na tělo, mírně utažený, protože i šaty chcete mít obepínající a ne volné.

Pokud budete mít šaty na šněrování, můžete metr stáhnout ještě více, protože stejně tak vás stáhnou po utažení šaty.

jak se zmerit do svatebnich satu

Pas

Pas se měří v nejužším místě – přibližně 4 centimetry nad pupíkem. Metr v pase opět trochu stáhněte a pokud budete mít šaty se šněrovačkou, můžete stáhnout ještě více.

jak se zmerit do svatebnich satu pas

Boky

Boky měřte přes zadek, v nejširším místě – v tom často nevěsty chybují. U šatů s volnou sukní nehrají boky velkou roli, proto menší odchylka v měření nevadí. Pokud vyberete šaty s obepínající sukní, měřte přesně a metr mějte těsně na tělo.

jak se zmerit do svatebnich satu boky

Délka od podpaží na zem

Tuto míru potřebujeme k tomu, abychom mohli šaty ušít přesně na vaši výšku. Měřte ji podél těla, od podpaží až na zem a co je důležité – s podpatkem. Ruku musíte mít při měření v poloze jako na fotce, nezvedejte ji. Pokud svatební botky ještě nemáte a budete je kupovat až se šaty (což je rozhodně lepší), přičtěte ke své délce minimální délku podpatku, který si chcete vzít.

elody delka satu

Paže

Pokud jste si vybrala šaty s rukávem, změřte nám prosím 3 obvodové míry paže podle obrázku níže a my vám rukáv upravíme zdarma na míru. K mírám nic nepřidávejte, měřte na těsno.

jak změřit paže

Vše nám napište

Ikdyž se vám bude zdát, že jste si s výběrem velikosti jistá, raději to s námi ještě proberte, nebo napište míry do poznámek při objednávce a my zkontrolujeme, že jste opravdu vybrala tu nejlepší velikost.


Budete teď takový dozorce, a to doopravdy přísný – jde přeci o vaše svatební šaty. Nebojte se být i trochu otravná a svého měřiče požádat, aby vše změřil alespoň 2x, jistota je jistota.