Jak vybrat svatební šaty podle postavy?

Jak vybrat svatební šaty podle postavy?

  • Napsal(a): Tereza Martinková (únor 2015)

Každá nevěsta si zaslouží, aby se ve svůj velký den cítila jako v sedmém nebi.
Součástí toho jsou samozřejmě dokonale padnoucí svatební šaty. Tento článek vám prozradí, v kterých šatech nejlépe vyniknou vaše křivky.

Každá z nás touží po dokonale vypadajících a zároveň padnoucích šatech. Jak ale vybrat ty správné? Každá z nás jistě řeší barvu, délku, velikost sukně, zdobnost korzetu, s ramínky, nebo bez, ale už jste se někdy zamyslela nad tím, jaký styl šatů bude nejvíce slušet vaší postavě?

V tomto článku se dozvíte jak určit typ postavy a jaký styl šatů se na té vaší bude nejvíce vyjímat. Nejlépe se vám bude postava určovat v den, kdy se budete cítit dobře, budete sama a budete mít na vše klid. Ve spodním prádle a bez bot se postavte před zrcadlo, přirozeně, s nohama u sebe. Dobře si prohlédněte zejména šířku ramen, pasu a boků.

  • Pokud jsou vaše boky širší než ramena a užší pas, bez pochyby máte postavu hruška.

  • Postava s nevýrazným pasem a boky skoro stejně širokými jako jsou ramena, je pojmenována jako obdélník.

  • Typ postavy jablko se vyznačuje štíhlým hrudníkem, širším pasem a vystouplým bříškem.

  • Souměrná postava, která se charakterizuje ženskými křivkami a úzkým pasem, je typ přesýpací hodiny.

  • Poslední ze základních typů postavy je typ obrácený trojúhelník, který poznáte podle širších ramen, nenápadného pasu a tak, že boky jsou spíše nezaoblené a nenápadné.

typ postavy hruška typ postavy přesýpací hodiny typ postavy jablko typ postavy přesýpací hodiny typ postavy převrácený trojuhelník

Hruška

Pokud je vaše postava stylu hruška, zaměřte se na zakrytí dolních partií nebo zvýraznění partií horních. Jaké šaty vám v tomto pomohou? Nejlepší volbou budou šaty, které se rozšiřují směrem k zemi, tedy střih A nebo střih empirový. Chcete-li zvýraznit vrchní partie, vyberte si bohatě zdobený korzet nebo šaty s odhalenými zády. Naopak nevhodné pro tento typ postavy jsou šaty s výraznou či přespříliš bohatou sukní.

svatební šaty A střihempirové svatební šaty

Obdélník

Ženy s obdélníkovou postavou by se měly zaměřit na posílení své ženské postavy, přidání objemu poprsí. Tomu dopomohou šaty s bohatě nabíranou sukní, zvýšeným pasem nebo odhalenými zády a rameny. Velice dobrou volbou jsou šaty ve střihu mořské panny, které dokonale obepnou vaše křivky.

princeznovské svatební šaty střih mořská panna

Jablko

Nejdůležitější pro tento typ postavy je vytvarování pasu nebo nenápadné zakrytí kulatějšího bříška. Pokud chcete dokonale padnoucí šaty, vybírejte šaty s pevným, nejlépe šněrovacím korzetem, empirové šaty nebo šaty s velkou sukní, která začíná již pod prsy. Vyvarujte se přehnanému zdobení v horních partiích a neskrývejte ramena a paže do rukávů, zbytečně tím zvětšíte jejich objem.

princeznovské svatební šaty empirové svatební šaty

Přesýpací hodiny

Pokud máte postavu přesýpací hodiny není potřeba nic schovávat, naopak vybírejte šaty, které vaší postavu zvýrazní, zejména štíhlý pas. Docílíte toho těsnějším a bohatě zdobeným korzetem. S vaší postavou se nemusíte bát žádného stylu ani střihu šatů, vyvarujte se pouze zvýšenému pasu.

svatební šaty A-střih střih mořská panna princeznovské svatební šaty

Obrácený trojúhelník

Ženy s trojúhelníkovým typem postavy musí zvýraznit dolní polovinu postavy a dosáhnout tak větší symetrie těla. Zajímavá široká sukně a co nejjednodušší korzet s odhalenými rameny bude nejlepší volbou. Výstřih ve tvaru V opticky zúží hrudník a ubere tak na objemu horních partií. Ne příliš šťastnou volbou jsou šaty s úzkou sukní.

princeznovské svatební šaty

Doufáme, že vám tento článek alespoň trochu pomůže při výběru vysněných šatů. Nezapomínejte však, že ať máte postavu hruška, jablko či jinou, nejdůležitější je, abyste se v šatech cítila co nejlépe, bez ohledu na styl šatů. Takže hodně štěstí ve výběru a ať zvítězí nejen ty nejhezčí, ale i nejpohodlnější!