elody statistika elody statistika

Jaké šaty si nevěsty kupovaly v roce 2018?

  • Napsal(a): Tereza Martinková (říjen 2018)

Jako v minulých dvou letech, máme pro vás i teď, článek o nejprodávanějších modelech aktuálního roku, jak to tak vypadá, asi už to bude taková tradice.

Minulý rok jsme zakončili novou kolekcí 2018, která přinesla spoustu modelů ve vintage stylu, barevné nádechy a splývavé sukně, proto vás stejně jako nás určitě zajímá, jak si tato kolekce během roku vedla a jestli tyto splývavé modely alespoň trochu šlapaly na paty těm klasickým, princeznovským.

Pro ty z vás, které předchozí dva články o nejprodávanějších modelech znáte, bude určitě velkým překvapením to, že se letos na prvním místě neumístil náš “nesmrtelný” model 916. Ale nemyslete si, že nebojoval. Letošním největším favoritem nevěst byl romantický klasický model 884, bylo to ale vážně ofous. Druhé místa tu máme hned dvakrát a to model 970, který se na vrcholu drží už třetím rokem a poté model 1178 z kolekce 2018 se saténovou sukní. Na místě třetím jsou opět dva modely a to princeznovský model 986 a splývavý model 1174 ,který patří mezi modely extravagantnější, proto jsme moc rádi, že i ten se probojoval tak vysoko.

Modely na čtvrtém místě, které by byla určitě škoda nepochválit, jsou modely: 1090, 1130, 1163, 1176, 1160. Jak je tedy vidět, kolekce 2018 byla velmi oblíbená.


Ze všech prodaných modelů tvořila nejvíce kolekce 2016 a to přesněji 44 %, ale to vůbec nic neznamená. Víte proč? Protože kolekce 2016 sčítá dohromady 160 modelů, zatímto kolekce 2018 jen třicet, tedy 5x méně a i přes to z ní objednala každá pátá nevěsta, proto si troufáme říci, že vystřelila na vrchol.

elody modely 2018

Možná i z toho důvodu letos vzrostl zájem o šaty s barevným nádechem a to čtyřnásobně oproti loňskému roku. Šaty s barevným nádechem letos volila každá šestá nevěsta. Bílá je ale klasika a proto opět obsadila první místo, volilo jí 70 % nevěst.

elody šaty

Také jsme pro vás zjistili, že každá třetí nevěsta si u nás společně se šaty pořídila i svatební závoj. Nejoblíbenějším se stal Elody závoj s číslem 4.

elody závoje

Základní dobu dodání, tedy 7-9 týdnů, preferovalo 78 % nevěst.


Další čísla, která tu pro vás máme, se týkají ceny šatů. V 50 % případů kupovaly nevěsty šaty v rozmezí od 12 do 15 tisíc korun.

A co je na letošním roku to nejlepší? Měli jsme opravdu spoustu spokojených nevěst a minimum vrácených šatů! Minulý rok to byly přesně 4 %, letos je to ještě méně a to 3,6 % z většího počtu nevěst. Šaty se tedy opravdu líbily a nevěsty vybíraly pečlivě a zodpovědně, toho si moc vážíme :-).

elody statistika garance vrácení peněz

Doufáme, že nové kolekce 2019 budou stejně tak oblíbené a článek příští rok přinese stejně tak skvělá čísla. Na druhou kolekci 2019 se můžete těšit už v listopadu.


A tady najdete vše pohromadě.

elody svatební šaty