svatební šaty míry svatební šaty míry

Jaké šaty si nevěsty kupovaly v roce 2016?

  • Napsal(a): Tereza Martinková (leden 2017)

Chcete se nechat inspirovat, nebo naopak vyčnívat z řady oproti ostatním nevěstám? Zabrouzdejte v článku, ve kterém se dozvíte, které šaty byly u nás nejprodávanější.

Minulý rok zřejmě zasáhl velmi přesný Amorův šíp, pro svatbu se totiž rozhodlo přes 48 tisíc zamilovaných párů, což je nejvíce za posledních 7 let. Rok 2016 není rokem lásky jenom pro vysoký počet svateb, ale také pro nejnižší počet rozvodů a to za neuvěřitelných 16 let.

A jaký byl rok 2016 u nás? Putovalo od nás mnoho různorodých modelů, úzkých i s velkou sukní, více i méně zdobených, ale i tak se najdou takové, které byly mezi nevěstami o dost oblíbenější než ostatní. Už na první pohled do tabulky loňských objednávek nám bylo jasné, že volba princeznovských šatů s obrovskou sukní převálcovala úzké modely na plné čáře. O to více překvapující byl pro nás fakt, že se právě úzký model 970 umístil na prvním místě top nejprodávanějších šatů společně s modelem 916, který je naopak ukázkovým modelem pro široké sukně. I přes velký náskok těchto dvou suverénů, stojí za zmínku modely 934, 729 a 884, které byly taky velmi žádané.

Třetina našich nevěst vsadila na vlastní velikost. Dále byly nejprodávanější velikosti 36, 38 a 40, to ale vůbec neznamená, že na nás nevěsty s menší nebo větší velikostí zanevřely.

velikosti svatebních šatů v elody.cz statistika

Oproti předešlým létům pomalu, ale jistě narůstá zájem o šaty v barvě slonová kost, avšak stále více než polovina nevěst neváhá a sahá po sněhově bílé.

barvy svatebních šatů v elody.cz statistika

Jistě vás nepřekvapí, že většina párů vyhledává pro svůj den D teplé slunečné dny, ani letos tomu nebylo jinak. Až 3/4 našich nevěst se vdávaly v období od května do září, ostatní nevěsty pojaly svatby ve stylu ledové pohádky.

svatba mezi slunečnicemi

Pro ušití šatů nepotřebujeme vědět pouze barvu nebo velikost, stejně důležitá je i výška. Průměrná výška našich nevěst je 167 centimetrů, na své si však přijdou menší i větší nevěsty. Nejmenší majitelka našich šatů má 152 centimetrů, oproti tomu ta největší měla centimetrů 185.

Teď se píše rok 2017 a v nové kolekci najdete šaty, které tu ještě nebyly. Zmocní se tohoto roku opět bílé šaty s princeznovskou sukní?