Oblíbené svatební šaty z Elody.cz Oblíbené svatební šaty z Elody.cz

Jaké šaty si nevěsty kupovaly v roce 2017?

  • Napsal(a): Tereza Martinková (prosinec 2017)

Stejně jako minulý rok pro vás máme článek, ve kterém se dozvíte, které šaty letos nejvíce “frčely”. Budou to ty stejné jako minulý rok nebo nová kolekce vzbudila větší zájem?

Nové kolekce přibývají a naše nabídka se tak rozrostla o nové modely. Některé stále v klasickém stylu, jiné naopak více extravagantní s novými střihy, zdobením i krajkou.

Ty z vás, které četly loňský článek, mohly postřehnout, že totálním vítězem se stal model 916 s princeznovskou sukní a krajkovým korzetem. Tento model je doopravdy nesmrtelný protože i letos to všem ostatním modelům natřel a byl znovu vaším největším favoritem. Na druhém místě se umístil model 887, o třetí místo se dělí dva úzké modely 914 a loňský vítěz – 970. Máme tu i další modely s bramborovou medailí, které určitě stojí za zmínku, a to model 986 z kolekce 2016 a modely z letošní kolekce 2017: 1052, 1042, 1087 a další.I přes to, že nová kolekce nabídla spoustu šatů s barevným nádechem, ať už pudrovým, růžovým, broskvovým a cappuccino, bílá je pro naše nevěsty stále TOP a tvořila letos 78 % ze všech objednávek.

barvy svatebních šatů v elody.cz statistika

Tento rok volila jedna čtvrtina nevěst vlastní velikost.

velikosti svatebních šatů v elody.cz statistika

Jak už jsme mohli vypozorovat, svatební sezóna je nejrušenější od května do září. Letos byl opravdu velký frmol hlavně v září, kdy měla svatbu čtvrtina našich nevěst.

Co se ale oproti minulému roku změnilo a to hodně? Přibyla vám u nás garance vrácení peněz (= možnost vrácení šatů z jakéhokoli důvodu). I přes tuto možnost, nevěsty braly výběr šatů opravdu vážně a byly nadšené, proto se musíme pochlubit. Šaty nám vrátily pouze 4 % nevěst ze všech objednávek a to hlavně z důvodu špatně zvoleného stylu! To zní dobře, že?

garance vrácení peněz v elody.cz

A teď pár čísel na konec. Naše nejvyšší nevěsta za tento rok má stejně jako ta loňská a to celých 185 cm. Oproti tomu naše letošní nejmenší nevěsta tu loňskou trumfla o dva centimetry a má 154 cm.

Ačkoli ještě není konec roku a nová kolekce 2018 byla zveřejněna teprve nedávno, cítíme v kostech, že v roce 2018 se pokusí vintage modely dostihnout ty klasické. Moc se na to těšíme a doufáme, že i vy!