boty pro ženicha boty pro ženicha

Proč nešijeme šaty podle fotky a proč je nepoptávat

  • Napsal(a): Filip Hradil (listopad 2016)

Poslední dobou často dostáváme emaily ve stylu: „Moc se mi líbí vaše šaty, ušijete mi mé vysněné podle fotky a kolik by to stálo?“ V tomto článku zjistíte, proč doporučujeme šaty podle fotky nepoptávat a proč je my nešijeme.

 

Začíná to většinou stejně… Nevěsta si na Pinterestu nebo Instagramu vyhlídne své vysněné svatební šaty a začne po nich pátrat.

V salonu své šaty nikde nenajde, když jo, tak je půjčovné moc drahé, tak se rozhodne, že si je nechá ušít. Bude mít přeci své a za daleko nižší cenu. Obepíše pár eshopů, které už i tak šijí jen napodobeniny a ty jí rádi vyhoví. “Za 6 tisíc budete mít šaty jako na obrázku”.

Jasně!

„Problém“ je v tom, že každý návrhář má vlastní dodavatele látek, krajek, aplikací, zdobení a hlavně vyzkoušené postupy, kterými šije každou část šatů, obzvlášť pak korzet, který nejvíc rozhoduje o tom, jak šaty budou sedět a vypadat na postavě.

Nechat si ušít šaty švadlenkou je už lepší volbou. Díky tomu, že šaty během šití zkoušíte, máte finální výsledek více pod kontrolou. Je ale jasné, že šaty nikdy nebudou vypadat, jako originál a čím jsou šaty specifičtější, tím bude rozdíl větší. Ceny šatů se mohou často blížit cenám originálů, obzvlášť ty zdobenější a krajkové.

Naše rada tedy zní, nenechte si šít šaty podle fotky, protože to, kvůli čemu jste si je vybrala, jejich kopie mít nejspíš nebudou.

A pokud se vám líbí naše šaty, vyberte si nějaké z naší nabídky a myslete na to, že každá jejich úprava zvyšuje riziko, že šaty budou jiné než ve vašich představách.

Prozkoumat všechny svatební šaty