Risk při kupování svatebních šatů z internetu

Risk při kupování svatebních šatů z internetu

  • Napsal(a): Filip Hradil (květen 2015)

Odkud pochází svatební šaty z většiny e-shopů? Na co se pří výběru internetového obchodu zaměřit a na co si dát pozor? Čtěte více v  tomto článku!

Každým rokem přibývají nevěsty, které se rozhodnou koupit svatební šaty z internetu. Často jsou ale neopatrné a vystavují se riziku, která mohou jejich svatební den velmi zkomplikovat.

V České republice je jen velmi málo výrobců svatebních šatů. Většina internetových obchodů prodává svatební šaty z Asie.

Asijští výrobci většinou kopírují značkové šaty od světových návrhářů. Na jejich stránkách však najdete fotky šatů, podle kterých jsou šaty ušité, nikoliv šatů, které ve skutečnosti obdržíte. Nízká cena a originální fotky vás mohou přimět k unáhlené koupi, ale později toho můžete litovat.

Některé nevěsty se rozhodnou koupit šaty přímo z Asie (zahraniční internetové aukce a obchody). Největším nešvarem je komplikované reklamování, pokud nebudou šaty vypadat jako na fotce nebo budou jiným způsobem nevyhovující. Dohodnout se s asijskými obchodníky je velmi obtížné a poštovné do Asie je mnohdy dražší, než hodnota šatů samotných.

Internet však nemusí být špatnou volbou. E-shop nemá náklady na provoz salonu, zaměstnance a proto vám může nabídnout nižší ceny. Záleží však na vaší pozornosti a obezřetnosti.


Na co si dát pozor?

Fotky

Internetové obchody často používají fotky značkových svatebních šatů, ale prodávají napodobeniny, čímž porušují zákon, autorská práva a podvádějí své zákazníky. Proto si před koupí vyžádejte reálné a detailní fotografie modelu, o který máte zájem. Pokud Vám je prodejce neposkytne vystavujete se riziku.

Původ

Pokud na stránkách nenajdete původ šatů, ani značku, bude se pravděpodobně jednat o šaty z Asie. Raději se informujte u prodejce.

Doba dodání

Ujistěte se, že vám budou šaty doručeny s dostatečným předstihem. Pokud nemáte do svatby už tolik času, zjistěte, zda obchod garantuje doručení před svatbou.

Reklamace a obchodní podmínky

Obchodní podmínky se musí řídit dle platných zákonů ČR, proto se jim nemusíte příliš věnovat. Je však vhodné vědět, že veškeré zboží nakoupené z internetu, můžete do 14 dní vrátit i bez udání důvodu (prodejce musí vrátit celou částku včetně poštovného). Pozor, neplatí to ale pro zboží upravené podle přání zákazníka. Proto věnujte pozornost šatům na míru, či jinak upraveným šatům.


Doufáme, že Vám tento článek pomůže a níže máte pár odstrašujících případů pro větší opatrnost.

odstrašující případ svatební šaty z Asie svatební šaty z internetu na co si dát pozor svatební šaty z internetu čínské svatební šaty proč být opatrný - svatební šaty

A to už raději stačí... ☺
Vyvarujte se riziku a kupte si značkové svatební šaty u nás!

elody.cz svatební šaty