Svatební účes, jaký vybrat? Foto: Matouš Bárta

Svatební účes, jaký vybrat?

  • Napsal(a): Tereza Martinková (červen 2016)

Každá nevěsta chce být na své svatbě dokonalá. Celkový dojem vytváří také volba svatebního účesu. Jistě máte nějakou představu, raději si však nechte poradit od zkušené kadeřnice. Volbu účesu neuspěchejte. Kdy zajít ke kadeřnici, jaké jsou možnosti a na co si dát pozor? Více se dočtete v následujícím článku.

Který je ten pravý?

Při výběru účesu si zkuste položit pár otázek. Budete tak mít jednodušší výběr.

  • Jaký styl šatů mám?
  • Jak dlouhé mám vlasy?
  • Chci být romantická, elegantní nebo trochu extravagantní nevěsta?
  • Mám oválný, nebo kulatý obličej?
  • V jakém účesu se cítím lépe? Mám raději vlasy stažené, nebo rozpuštěné?

Jakmile najdete odpovědi na tyto otázky, okruh účesů se vám jistě zúží. Styl šatů hraje asi největší roli, samozřejmě také délka a kvalita vlasů, nicméně šikovná kadeřnice si pomůže příčeskem. Pokud máte kulatý obličej, zvolte raději vyčesané vlasy a samozřejmě dbejte na to, abyste se cítila příjemně.

Kdy zajít na zkoušku svatebního účesu?

Nepodceňujte výběr kadeřnice. I když máte svou oblíbenou, ke které chodíte roky, pokud nemá dostatečnou praxi v česání nevěst, je lepší poohlédnout se jinde. Vytvořit pěkný svatební účes, který bude dobře držet, není nic jednoduchého. Dejte na doporučení, poptejte se známých a podívejte se na internetu. Některé kadeřnice umí i líčit, což bude pro vás jednodušší. Navíc na tom lze i ušetřit.

Na zkoušku svatebního účesu se vydejte s předstihem, ideálně více než 8 týdnů před obřadem. Vezměte si s sebou kamarádku nebo maminku, aby vám poradila. Nezapomeňte také na fotku svatebních šatů a samozřejmě dobrou náladu. I když máte svůj vysněný účes, nechte si od zkušené profesionálky poradit. Každá jsme jiná a nikomu nesluší všechno.

Které účesy jsou IN?

Na výběr máte z celé řady svatebních účesů. Důraz se klade na přirozenost, ležérnost a eleganci. Na vrcholu popularity se stále drží vlasy zvlněné až kudrnaté, ovšem pouze z části vlasů. Vzniká tak kontrast rovných a uhlazených vlasů s těmi natočenými a výsledek působí velmi svěže.

Téměř každá žena touží po tom stát se alespoň na jeden den princeznou. Vyčesané vlasy do různých drdolů krásně prodlouží krk a zdůrazní vaši šíjí. Zároveň také opticky zmenší krk a prodlouží vaši postavu.

Pokud máte dlouhé vlasy, možností je hodně. Používají se velké natáčky, které vaše vlasy pouze lezce zvlní. Romantická záplava vln, vysoce vyčesané vlasy do drdolu a volně splývající prameny patří k nejoblíbenějším svatebním účesům. Pokud dáváte přednost jednoduchosti, můžete vsadit pouze na hladký drdol.

V případě, že patříte mezi výstřednější typy a ráda na sebe upozorňujete, vyzkoušejte asymetrický a rozverný účes v netradičním pojetí. Vaše kadeřnice vám jistě ráda doporučí, co by se k vám nejvíce hodilo.

V jednoduchosti je krása

Pokud netoužíte po složitém účesu, můžete vsadit na přirozenost. Jednoduchý účes se skvěle hodí k bohatě zdobeným šatům. Navíc dokonale podtrhne mladistvý vzhled. Pokud máte kvalitní dlouhé vlasy, nechte je volně splývat. Rozpuštěné rovné vlasy mají také své kouzlo. Můžete je doplnit květinami (skvěle vypadají obyčejné kopretiny), perličkami, korunkou nebo zcela bez ozdob.

Nesmíme zapomenout také na krátké vlasy. Zde je třeba více zapojit fantazii a použít ozdoby do vlasů, aby vás účes oživily. Vězte, že šikovná kadeřnice dokáže s vaší kšticí doslova kouzlit, bez ohledu na délku a kvalitu vlasů. Je však třeba věnovat výběru svatebního účesu více času a zajít ke kadeřnici včas.