Platba a doručení
Způsoby platby

Přijímáme platby na bankovní účet, na který můžete poslat peníze bankovním převodem, nebo složenkou (poštovní poukázka A), na jakékoliv poště. Platební údaje vám pošleme po vytvoření objednávky. Při objednávce si můžete vybrat, zda zaplatíte předem zálohu nebo celou částku.

Jak je vysoká záloha a kdy ji musím zaplatit?

Záloha je vždy 25 % z celkové ceny objednávky (zaokrouhleno na stovky dolů) a platí se před zahájením šití šatů. Kalkulačky nechte odpočívat, tuto částku vám spočítáme na konci objednávkového procesu.

Způsoby doručení
DPD (doporučujeme) – předání do vašich rukou (v den odeslání vám přijde sms a můžete si upravit adresu, čas i datum doručení)
Česká pošta – balík do ruky, nebo balík na poštu
česká pošta logo dpd logo
Kdy musím poslat doplatek?

Když platíte předem jen zálohu, doplatek pošlete až po převzetí a vyzkoušení vašich šatů. Neplatíte tedy přepravci dobírku, ale nám na účet. Pokud by bylo potřeba cokoliv upravovat, tak šaty doplatíte až potom, co bude vše perfektní.

Doručujete i na Slovensko?

Ano. Šaty posíláme na Slovensko s poštovným zdarma! Přepněte si měnu na € v pravém rohu na stránce s kolekcí nebo modelem – hledejte toto tlačítko.

ikonka změna měny

Používáme kurz Raiffeisenbank (devizy nákup) a pravidelně jej aktualizujeme.

Jak dlouho trvá ušití šatů?

Při objednávce si můžete vybrat ze 3 možností dodání:

  • 7 až 9 týdnů (bez příplatku)
  • 5 až 7 týdnů (příplatek 5 %)
  • do 4 týdnů (příplatek 15 %)
Ve všech případech garantujeme, že šaty dostanete před svatbou – termín svatby vyplníte při objednávce. Při výběru dodací lhůty počítejte s rezervu alespoň 1 týden pro případné úpravy. Dodací lhůta se počítá od obdržení platby (zálohy).

Jak budou šaty zabalené a co všechno k nim dostanu?

Šaty posíláme ve velmi pevných kartonových krabicích, které jsou vystlané bublinkovou fólií. Samotné šaty jsou ještě v textilním vaku, ve kterém je můžete pověsit do skříně, aby se do svatby (po svatbě) nezaprášily. Kromě vaku dostanete ještě dřevěné ramínko, obálku s manuálem (jak šaty obléknout, jak se o ně starat, jak je po svatbě co nejlépe prodat a další tipy), vzorky látek, případně spodničku u šatů, kde je potřeba.

Garance a podmínky
Mohu nějaké šaty před koupením vidět a vyzkoušet?

Samozřejmě! V našich partnerských salonech v Praze a Kyjově (Jihomoravský kraj) máme několik šatů, které si můžete prohlédnout, vyzkoušet – udělat si tak představu o kvalitě šatů a zjistit, jaký střih vám nejvíc sluší. Seznam modelů a adresy salonů najdete na stránce kontakt.

Budou šaty opravdu stejné, jako na obrázku?

Ano, to vám garantujeme. Spousta nevěst říká, že jsou ve skutečnosti ještě hezčí.

Co když mi šaty nepadnou?

Noční můra všech nevěst, ale ne těch našich. Při šití šatů na dálku se občas může stát, že nepadnou perfektně hned napoprvé. Naštěstí jsme na to připraveni! Když bude cokoliv v nepořádku, pošleme pro šaty přepravce, ten nám šaty doveze a naše švadlenka vše napraví. Za týden budete mít upravené šaty doma. Pokud bychom potřebovali vidět problém na vlastní oči, můžeme vás omrknout v Praze nebo v Kyjově. Pokud by šaty nesedly stylem můžete je vrátit (viz garance vrácení peněz).

Mohu šaty vrátit?

Pokud se ve svých šatech nebudete cítit jako ryba ve vodě nebo je budete chtít vrátit z jiného důvodu, můžete uplatnit garanci vrácení peněz a my vám hned vrátíme peníze. Nepřijdete ani o korunu. Více o garanci.

Vše o šatech
Mají šaty spodničku?

Šaty se širší sukní mají kruhovou spodnici, kterou od nás dostanete. Pokud se chcete kruhům vyhnout, můžeme ušít spodničku jen z tylu. Cena záleží vždy na konkrétním modelu, proto nám před objednávkou raději napište email na info@elody.cz a probereme to.

Z jakého jsou šaty materiálu?
To záleží na daném modelu. Podrobné informace o nejběžnějších materiálech najdete v článku: 5 nejčastějších látek na svatebních šatech a dostanete v něm také možnost, objednat si zdarma vzorky až do schránky.
Jak je korzet vyztužený? Musím v něm mít podprsenku?

Korzet je vyztužený plastovými kosticemi, které dobře drží tvar korzetu i u silnějších nevěst. V korzetu jsou také všité košíčky a proto si pod šaty nemusíte brát podprsenku. Všité košíčky nemají push-up efekt, ale pokud takové košíčky chcete, můžeme vám je do šatů přidat za 390 Kč. Stačí při objednávce použít kupón pushup a do poznámek napsat velikost pushup podprsenky, kterou běžně nosíte.

Mají šaty s vlečkou poutka ke přichycení?

Nemají, ale pokud o ně máte zájem, můžeme vám je k šatům přidělat. Přidělání poutek je u každé sukně jinak náročné, proto se před objednávkou informujte. Běžně se cena pohybuje kolem 400 Kč.

Mohu šaty kombinovat / ušijete mi jiné podle obrázku?
To neděláme z mnoha důvodů. Hlavní je ten, že při změnách nebo šití úplně jiných šatů bychom nebyli schopni zaručit, že šaty budou vypadat přesně tak, jak si představujete. Více se tomu věnujeme v tomto článku. Drobné úpravy udělat můžeme, patří mezi ně přidání/odebrání vlečky, změna barvy pásku nebo úprava délky rukávů. V každém případě s námi konkrétní změnu před objednávkou prokonzultujte.

Máte další otázky? Sem s nimi!

svatebčané kresba